اگر قبلاً کفپوش‌های بتنی دکوراتیو اجرا کرده اید یا در حال بررسی اجرای چنین کفپوشی هستید، بهتر است با  نحوه مراقبت از کفپوش‌های بتنی دکوراتیو بیشتر آشنا شوید. سوال اینجاست که دقیقاً چگونه آنها را حفظ و نگهداری می کنید؟ پاسخ کوتاه این است؛ خیلی راحت!  اما برای پاسخ جامع تر، در اینجا نکاتی از مشاورین و متخصصین گروه صنعتی بتن خلاق برای تمیز، درخشان و نگهداری کفپوش بتنی دکوراتیو داخلی و خارجی برای چندین دهه ارائه می شود.

کفپوش های بتنی تزئینی به مجموعه ای از محصولات پاک کننده نیاز دارند تا سطوح داخلی و خارجی را تمیز و بهداشتی نگه دارند. سطوح کفپوش های بتنی استامپی، اسید استین و بتن سخت که دارای رویه سیلرخورده ای هستند قاعدتا تعمیر و نگهداری و شستشوی آسان تری دارند. سطح سیلر شده، مانعی بادوام در برابر رطوبت، گرد و غبار و کثیفی ایجاد می کند. بنابراین زمان کمتری را برای تمیز کردن کف خود صرف می کنید و هزینه کمتری را برای محصولات تمیز کننده تخصصی مورد نیاز برای انواع دیگر کفپوش ها پرداخت می کنید. هر دو کفپوش بتنی دکوراتیو داخلی و خارجی ویژگی‌های مشترکی دارند که باعث می‌شود تعمیر و نگهداری آنها کم باشد:

 • تمام انواع نشت ها از جمله غذا، نوشیدنی، مایعات خودرو، روغن ها و مواد شیمیایی را دفع می کند.
 • سطوح سیلر خورده گرد و غبار، کثیفی، کپک، باکتری ها و مواد حساسیت زا را به جذب نمی کند، بنابراین کف ها تمیزتر می مانند.

تمیز کردن کفپوش بتنی

تمیز کردن کف های بتنی دکوراتیو داخلی

کفپوش های بتنی داخلی در برابر هر عاملی از شرایط زندگی مواجه هستند از جمله: انسان، حیوانات خانگی، ریزش مواد آشپزی و غذا، آب، ضربه  و ….

کفپوش های بتنی دکوراتیو در سبک های مختلفی از بتن رنگی گرفته تا طرح های سنگ مصنوعی و چوب و پرداخت های هنری وجود دارند و همه آنها را می توان با یک پاک کننده گرد و غبار و گاها با تمیز کردن ، مرطوب نگه داشت تا برای چندین دهه ظاهر آنها جدید و تازه بماند. با استفاده از بتن دکوراتیو، می توانید ظاهری عالی با سبک های مختلف را در هر اتاق، تنها با یک فرآیند بسیار ساده جهت تمیز کردن داشته باشید.

 • در صورت ریختن مواد مختلف بر روی کف، با یک پارچه تمیز مرطوب یا خشک بسته به نوع ماده ریخته شده سریعا کف را پاک کنید.
 • شستشوی منظم گرد و غبار یا جاروبرقی کفپوش‌های بتنی دکوراتیو شما را تمیز و بدون گرد و غبار نگه می‌دارد.
 • پاکن‌های گرد و غبار میکروفیبر، الکتریسیته ساکن ایجاد می‌کند که گرد و غبار می‌گیرد و آن را از سطح کف پاک می‌کند.
 • تمیز کردن گاه به گاه مرطوب برای پاکسازی اساسی فقط به یک پاک کننده با pH خنثی مانند صابون ظرفشویی ملایم نیاز دارد.هرگز از سفید کننده، آمونیاک یا مواد شوینده خشن استفاده نکنید. (محلول DIY : یک گالن آب داغ را با یک چهارم فنجان مایع ظرفشویی مخلوط کنید.)
 • اگر مناطق پر تردد با گذشت زمان دچار سایش شدند، سیلرزنی مجدد سطح را انجام دهید.

نگهداری کفپوش بتنی دکوراتیو

نحوه نگهداری از کفپوش های بتنی دکوراتیو خارجی

سطوح بیرونی تهدیدهای اضافی مانند آب و هوای گرم، سرد، مرطوب و خشک را دارند که بر پوشش آنها تأثیر می‌گذارد. خبر خوب این که کفپوش‌های بتنی دکوراتیو ما می‌توانند هر چیزی را که مادر طبیعت می‌تواند بدون آسیب رساندن به کفپوش‌های زیبای فضای باز شما، تحمل کند! سطوح محکم سیلرخورده در برابر تراشه‌ها، ترک‌ها، پوسته شدن و محو شدن رنگ مقاومت می‌کنند. در عین حال رطوبت، گرد و غبار، کثیفی، کپک و باکتری‌ها را دفع می‌کنند. سطوح بتنی خارجی برای سال‌ها با حداقل تعمیر و نگهداری مانند روز اول به نظر می‌رسند:

 • هیچ چیز به سطح نمی‌چسبد، بنابراین یک جارو کفپوش بیرونی شما را تمیز نگه می‌دارد.
 • اگر به شدت کثیف است، از یک پاک کننده با pH خنثی با یک جارو فشاری با موهای متوسط یا یک واترجت استفاده کنید تا سطوح بیرونی خود را تمیز نگه دارید.
 • یک شوینده ملایم و زیست تخریب پذیر، چمن و گیاهان شما را از آسیب روان آب، در امان نگه می‌دارد.
 • پس از باران شدید یا شلنگ، آب اضافی را با جارو پاک کنید تا سطح به سرعت خشک شود.
 • جاروهای گردوغبار با اندازه صنعتی (18 تا 36 اینچ) برای مناطق بزرگ مانند راهروها، پاسیوها یا عرشه استخرها ایده‌آل هستند تا به سرعت تمیز شوند.
 • سطح مقاوم در برابر رطوبت از رشد قارچ‌ها و باکتری‌ها در زیر مبلمان، گلدان‌ها و فرش‌های فضای باز جلوگیری می‌کند.
 • اگر پس از چند سال، روکش در مناطق پرتردد شروع به کدر شدن کند یا سایش نشان دهد، سیلرزنی مجدد آن را به حالت اولیه باز می‌گرداند.
 •  شما هرگز مجبور نیستید زمانی را صرف حذف علف‌های هرز یا علف‌های هرز از خطوط دوغاب مصنوعی طرح‌های سنگی یا کاشی تزئینی بتن کنید.

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره و اجرای سیلر و شستشوی کفپوش‌های بتنی می توانید با متخصصین گروه صنعتی بتن خلاق در ارتباط باشید.