حتما به کرات مشاهده کرده اید که چگونه استامپ زدن روی سطوح افقی هم چون پیاده روها، خیابان ها، کف محوطه های ویلایی و پارکینگ ها ، جلوه ای دکوراتیو به کف خواهد داد.  اما آیا می‌دانستید که می‌توانید از تکنیک‌های بتن استامپی برای زیبایی سطوح عمودی، مانند دیوارهای داخل خانه یا محل کار، جلوی شومینه یا نمای بیرونی استفاده کنید؟ بتن استامپی دیواری که با نام های دکووال و استمپ وال نیز از آن ها یاد می شود، در واقع پوشش‌های بتنی سبک وزن پایه سیمان هستند که بافت هایی هم چون آجر، سنگ و … توسط قالب‌های پلی ارتان بر روی دیوار نقش می بندد.
سطوح  عمودی حکاکی شده با دست یکی از جدیدترین گرایش ها در بتن دکوراتیو است. سطح یکپارچه رنگی در طرح های مختلف با پوشش سیمانی سبک وزن، اجرای بسیار سریع و بافتی کاملا مشابه سنگ و آجر و … از ویژگی های منحصر به فرد بتن استامپی دیواری گروه صنعتی بتن خلاق می باشد.

تماس با ما

بتن استامپی دیواری

امکان طراحی نوین با پوشش‌های سیمانی دیواری

از آنجایی که دیوارپوش های سیمانی دیواری را می توان تقریباً بر روی هر سطحی که به درستی آماده شده باشد، اعمال کرد، کاربردها دامنه وسیعی دارند. چند مورد از پرکاربردترین موارد به شرح زیر است:

  • دیوارهای داخلی شاخص (اکسنت وال)
  • نمای شومینه
  • ویترین فروشگاه
  • ورودی های قوس دار ( Arched entryways)
  • دیوارهای حائل
  • بک اسپلش ها (backsplashes)
  • سطح دیوار ICF
  • اتاق های موضوعی در هتل ها و استراحتگاه ها

تماس با ما

بزرگترین مزیت پوشش های دیواری( عمودی) تطبیق پذیری آن است . به این صورت که با هر شکل و طرحی سازگار با محیط موردنظر است. نکته حائز اهمیت دیگر در مورد بتن دکوراتیو دیواری این است که چون بصورت درجا اجرا می شود، با هر ابعادی از دیوار قابل اجرا خواهد بود. شما می توانید در طول روز با استمپ وال بیشتر از سنگ های پیش ساخته کار را پیش ببرید زیرا می توانید الگوهای طرح (سنگ، آجر و …)  را به هر اندازه و شکلی که می خواهید بسازید. قابلیت اجرا در گوشه ها و هم چنین نوارهای باریک از خصوصیات دیگر این محصول است.

بتن استامپی دیواری

آشنایی با نحوه اجرای بتن استامپی دیواری

اجرای بتن دکوراتیو دیواری بسیار آسان و در عین حال تخصصی است. به این دلیل که نیاز به ابزارهای تخصصی دارد، باید توسط پیمانکاران متخصص اجرا گردد. گروه صنعتی بتن خلاق با بکارگیری قالب‌های متعددی از طرح های استامپ وال دیواری که متداول و پرکاربرد است از پیشگامان عرصه بتن دکوراتیو دیواری می باشد. بعد از آماده کردن زیرکار (آستر سیمان معمولی) یه پرایمر به رویه دیوار زده می شود. سپس ملات مخصوص بتن استامپی دیواری را با نسبت مناسب با آب ترکیب می کنید.

وقتی مواد حاصل به حالت خمیری در آمد با ماله مخصوص بر سطح دیوار اجرا می نمایید. سطح را کاملا صاف می نمایید. لازم به ذکر است ملات مخصوص دکووال (سخت کننده بتن استامپی دیواری) پایه سیمانی است و در هر تن رنگی قابل تولید می باشد.

بعد از اجرای ملات، قالب‌های استامپ را آغشته به پودر جداکننده رهاساز (ریلیز) می نمایید و مقدار کمی نیز باید بر سطح کار پاشیده شود. سپس قالب‌های پلی ارتان، بر سطح کار مهر می شود و طرح مورد نظر ظاهر می گردد. پس از گیرایی ملات، باید اقدام به شستشو و سیلرزنی نمود. با نحوه اجرای بتن دکوراتیو استامپی دیواری در لینک آموزشی آپارات گروه صنعتی بتن خلاق آشنا شوید.

تماس با ما