چرا بتن دکوراتیو بهترین انتخاب برای کفسازی است؟ بتن منقش بسته به هزینه مواد و نیروی کار محلی و دشواری اجرای محصول می تواند کمی گران تر باشد، اما ضرب المثل قدیمی که میگوید “هرچقدر پول بدی آش میخوری” صادق است. اما بتن استامپی سطحی است که دوام بسیار بالاتری دارد و در قیاس با سایر مصالح مشابه به نگهداری کمتری نیاز دارد و لذا طول عمر بیشتری خواهد داشت. علاوه بر این با بتن دکوراتیو استامپی، به ارزش و جذابیت ویلای خود بیفزایید.

همین حالا تماس بگیرید

در مقایسه با مصالح مشابه، بتن منقش در بسیاری از موارد برتری دارد. حال به چرا بتن دکوراتیو می‌پردازیم :
الف: اجرا بر اساس سفارش مشتری (سفارشی سازی): هیچ مصالحی هم چون بتن استمپی وجود ندارد که با این تعداد تنوع طرح و رنگ قابلیت اجرا داشته باشد. لذا کارفرمایان پروژه ها با دامنه گسترده ای از طرح و رنگ مواجه هستند و براساس سفارش آن ها کفپوش بتن منقش قابل اجراست.

چرا بتن دکوراتیو

ب: نگهداری: با کمترین تعمیر و نگهداری بتن استامپی می تواند برای چندین دهه دوام بیارد. در حالی که سطوح دیگر مانند سنگفرش های پیش ساخته (موزاییک ها)  یا سنگ طبیعی نیاز به نگهداری مداوم دارند تا علف های هرز بین آنها رشد نکنند و درزها و بندکشی آن ها دچار بهم ریختگی نشوند.
ج: نصب : سرعت اجرای بتن استامپی منقش بسیار بالاست و چندین برابر مصالح دیگر است.
د: قیمت تمام شده: اجرای کفپوش بتن دکوراتیو استامپی معمولا هزینه بسیار کمتری نسبت به اجرای کفپوش سنگ طبیعی دارد. اگرچه در برخی حالات ممکن است اجرای سنگفرش در ابتدا قیمت پایین تری نسبت به بتن طرح دار داشته باشد ولی در درازمدت هزینه بیشتری برای نگهداری، ترمیم و یا جایگزینی خوهد داشت.

پودر سخت کننده

آیا ظاهر بتن دکوراتیو استامپی غیر طبیعی است؟

بتن منقش بسیار ظاهری طبیعی دارد زیرا طرح های مختلف اجرای بتن دکوراتیو همواره از سنگ، آجر، چوب و سایر المان های طبیعی قالب گیری و تولید می شوند. لذا مهر کردن قالبها عینا طرح واقعی را تداعی می نمایند.
پیمانکاران بتن استامپی، برای دستیابی به تغییرات رنگی به ظاهری طبیعی، مانند آنچه در سنگ واقعی می بینیم، غالبا از پودرهای سخت کننده رنگی پایه سیمانی با ترکیبی از پودرهای جداکننده (ریلیز)، رنگ های طبیعی سنگ را تولید و اجرا می کنند. در هر صورت بتن منقش به علت یکپارچکی و یک دست بودن از نمونه واقعی بسیار بهتر بنظر می رسد زیرا در بین درزها علف و یا خزه رشد نمی کند و هم چنین مشکل پوسیدگی و ترک کفپوش های چوبی وجود ندارد.

همین حالا تماس بگیرید

آیا بتن استامپی سطحی لغزنده دارد؟

سیلر

از آنجایی که بتن منقش یک سطحی طرح دار و دارای بافت است، نسبت به بتن معمولی در برابر لغزش مقاوم تر است. با این حال درست مانند سنگ طبیعی، زمانی که سطح کار خیس باشد و یا از لایه پوششی سیلر استفاده شود امکان لغزندگی خواهد داشت.
اگر بتن مهری در محوطه هایی هم چون اطراف استخر اجرا شود برای افزایش مقاومت در برابر لغزش احتمالی بهتر است از طرح هایی با خلل و فرج (بافت) بیشتر استفاده شود یا از افزودنی های خاصی بهره ببریم که این موضوع باید با مشورت پیمانکار اجرای بتن استامپی انجام پذیرد.

دوام و ماندگاری بتن دکوراتیو چقدر است؟

همانند بتن معمولی، سطوح استامپی در صورت نصب و نگهداری مناسب، حتی زمانی که در معرض شرایط آب و هوایی سخت زمستانی قرار می گیرند، برای چندین دهه دوام خواهند داشت. در برخی موارد، بتن مهری می تواند حتی از بتن استاندارد دوام بیشتری داشته باشد. علت این امر نیز بهره مندی از پودرهای سخت کننده رنگی می باشد. اکثر پیمانکاران همچنین برای محافظت از بتن منقش در برابر سایش و هم چنین سهولت نگهداری از آن، از یک لایه سیلر محافظ بهره می برند.
گروه صنعتی بتن خلاق اجرا کننده انواع کفپوش‌های منقش و استامپی در سراسر ایران است. برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

تماس با ما